Protože miluji Prahu, kde jsem se narodil, kde žiji a kde denně pracuji, chci se aktivně podílet na její správě a zlepšovat život v ní nejen pro sebe, ale především pro mé děti.

 

Poslední roky hodně cestuji po celém světě. A čím víc cestuji a poznávám široký svět, tím raději se vracím do Čech, do Prahy. Myslím si, že v Praze se máme opravdu velmi dobře. Já osobně bych Prahu nikdy neopustil. O to víc mě štve, když vidím některé věci co v Praze nefungují, nebo nefungují ideálně nebo jejich realizace příliš trvá, protože jí například někdo brání.

Protože jsem trošku workoholik a protože pořád zkouším něco nového, napadlo mě v roce 2013 něco bláznivého a asi i trošku naivního. Že se osobně zkusím podílet na správě Prahy o něco víc, než jen, že jednou za 4 roky půjdu k volbám. Naskočil jsem na myšlenku hnutí ANO – řídit stát jako firmu a srdcem podnikatele jsem to samé chtěl aplikovat u městské části a celé Prahy. Povedlo se mi v roce 2014 stát se zastupitelem Prahy 11 a hl. m. Prahy. K mé obrovské naivitě jsem zjistil, že úřad se doslova jako firma řídit nedá. Že je svázaný velmi složitými a striktními procesy a pravidly a že rozhodnutí, které ve firmě je hotové po hodině, na úřadě může trvat měsíce. I tak mi část mé naivity zůstala. Asi i díky tomu jsem například na Praze 11 prosadil a stál u spuštění například Participativního rozpočtu. Který spojuje hodně projektové řízení z firmy spolu s marketingem a komunikací. Díky participativnímu rozpočtu mohou sami občané přicházet s nápady, co chtějí ve svém okolí realizovat. Následně jsou sami součástí celého procesu, vidí do procesů radnice a jejich složitostí a díky tomu lépe pochopí, že některé věci prostě nejde urychlit. Nakonec je výsledkem to, že občan se spolupodílí na zlepšování prostředí v okolí kde žije a najde společnou řeč s politikem, kterého jinak dříve jen kritizoval „za nic nedělání“. Kromě toho se nám povedlo spousta dalších věcí jako je například zatočení s korupcí na radnici Prahy 11 z minulých období, získání téměř 500 milionů Kč navíc do rozpočtu MČ z různých dotací pro rozjetí nutných investic. Díky tomu jsme zvládli opravit a rozšířit školy a školky, chodníky, vnitrobloky nebo dodělat centrální park.

Na magistrátu se nám povedlo taktéž zatočit s mnoha nevýhodnými smlouvami vykazujícími rysy korupčního jednání. Zbavili jsme se Bémovské Opencard a přivedli cestování v Praze do 21. století. Ano určitě vás napadne spousta věcí, které se nám nepovedly. A já vám u některých z nich dám za pravdu. Ale řeknu vám na to jediné… Pojďte si to zkusit sami s námi. Otočit kormidlo obří lodi, kterou bezesporu magistrát hl.m. Prahy a která jela prostě špatným směrem, je opravdu těžké. A na kompletní otočení tohoto pomyslného kormidla vám prostě 1 volební období, tedy 4 roky nestačí.

Proto budu rád, když mě budete podporovat, abychom to pozitivní co jsme začali, mohli dotáhnout a konečně nasměrovat Prahu mezi nejlepší metropole západní Evropy!