Milí Pražané,
podle průzkumu veřejného mínění z roku 2020 se celých 56 % Pražanů shoduje na tom, že nejdůležitějším úkolem města v oblasti bytové
politiky je výstavba vlastního obecního bydlení. A přestože o nutnosti rozšiřovat fond městských nájemních bytů mluví i řada zastupitelů, nemá jich město dnes k dispozici o nic víc, než před dvěma lety. Ba právě naopak.




– Bydlí v privatizovaných bytech opravdu ti, pro které bylo nájemní bydlení přednostně určeno, tedy například lidé z klíčových profesí, senioři, samoživitelé, lidé s handicapem nebo ti s podprůměrnými příjmy, nebo při získání nemovitosti hrály roli konexe?
– Komu slouží nadstandardně velké byty, které magistrát nebo městské části vlastní v centru města?
– A nebylo by vhodnější tyto byty prodat a za zisk koupit bytové jednotky, které budou odpovídat potřebě dotovaného nájemného?

Třeba to, že Pražská městská nájemní agentura pronajala již 12 bytů domácnostem v nouzi a nyní hledá dalších 15 zájemců, kteří by byli ochotní svůj byt pronajmout. Místo šance zamezit privatizaci 2 000 a poskytnout domov více než 5 tisícům Pražanů tu tedy máme 12 pronajatých bytů, přičemž dosavadní realizace projektu už přišla na více než 5 milionů korun. Ubytovny mezitím dál praskají ve švech a děti z rodin, které čekají na důstojné bydlení, dočasně končí v dětských domovech…


Přinejmenším z důvodu transparentnosti, o které vedení města tak rádo mluví. Co si o tom myslíte vy

Napište mi do komentářů

pod příspěvek svůj názor.



Všem slušně diskutujícím děkuji za jejich dosavadní příspěvky a těším se na další debatu
.
